Velika Gospa je dan svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Slavi se 15. kolovoza svake godine, a taj je dan i državni blagdan u Republici Hrvatskoj.
Belica je jedno od Marijanskih svetišta gdje je mjesna župna crkva posvećena Uznesenju Blažene Djevice Marije. Tamo je 15. kolovoza, njezin dan slavilo mnoštvo vjernika Belice i brojnih hodočasnika.

Pred svima njima koncelebriranu svetu misu na otvorenom, predslavio je prečasni Anđelko Koščak, biskupski vikar za kler i povjerenik za kulturnu baštinu.

Uz vjerske sadržaje, današnji blagdan bio je protkan tradicionalnim popratnim sadržajem, odnosno mjesnim proštenjem.


