Grad Mursko Središće ostat će u lijepoj uspomeni obitelj Badrov iz Viteza, zbog ljudske geste koju su ovdje učinili za njih, iako razlog nije bio baš lijep. Naime, na proputovanju kroz Mursko Središće spomenutoj se obitelji, koja 30 godina živi u Beču, zapalio dvije godine stari automobil. Brzom intervencijom pripadnika DVD-a Mursko Središće vatra na automobilu je brzo lokalizirana i ugašena, ali motor je kompletno uništen.

U pomoć obitelji Badrov uključio se i Grad Mursko Središće koji im je organizirao smještaj u ugostiteljskom objektu Schloss tako dugo dok rodbina ne dođe po njih.

Inače, svi putnici su dobro, a u gradskom vatrogasnom domu primili su ih gradonačelnik M. Središća Dražen Srpak, predsjednica DVD-a Mursko Središće Tanja Smolković i zapovjednik DVD-a M. Središće Rajko Zadravec.


